Aktualności Samorządu Uczniowskiego

Pomogli przedszkolakom

W dniu 9 kwietnia grupa młodzieży z naszego gimnazjum udała się do Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka, aby pomóc w przygotowaniu kotylionów dla dzieci z grupy "Koguciki".  Młodzież wykazała się zaangażowaniem i chęcią bezinteresownej pomocy innym. Opiekę nad grupą sprawowała p. Beata Marciniak.

Rajd "Po Zdrowie" podsumowany

W czwartek 5 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie Rajdu "Po zdrowie". Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki dla klas na temat zdrowego stylu życia.

Oto wyniki poszczególnych klas:
I miejsce - 2 A - 56 punktów
II miejsce - 3 D - 52 punkty
III miejsce - 3 B - 43 punkty
IV miejsce - 2 C - 42 punkty
V miejsce z 37 punktami: 3 A, 3 C i 3 E
VIII miejsce - 2 B - 33 punkty

Powitaliśmy wiosnę

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole odbyły się w tradycyjnej i sprawdzonej formie. 21 marca uczniowie przybyli na lekcje w pomysłowych i kolorowych strojach. Odpowiednio wcześnie przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w losowaniu tematów, zgodnie z którymi należało przygotować przebrania na ten dzień. Samorząd Uczniowski, chcąc jeszcze bardziej zmobilizować gimnazjalistów do wspólnej zabawy, zaproponował międzyklasową rywalizację.

Policzono "Górę Grosza"

Wspólnymi siłami udało się ustalić kwotę zebraną podczas szkolnego finału ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku segregowanie nominałów i podliczanie kolejnych paczek monet miało bardzo sprawny przebieg. Wielka w tym zasługa pań pracujących w świetlicy szkolnej – Beaty Marciniak i Elżbiety Bartkowskiej, które w liczenie groszy z powodzeniem zaangażowały uczniów. Przez ich ręce przeszło 15424 sztuk monet.