Aby poczuć magię świąt ...

Tuż przed przerwą świąteczną Samorząd Uczniowski podjął kilka inicjatyw, mających na celu wprowadzenie w szkole odpowiedniego nastroju. Pierwszą z nich był konkurs na świąteczny wystrój klasy. Jak co roku w salach lekcyjnych pojawiły się pięknie ozdobione choinki. Wykonano okolicznościowe gazetki a na drzwiach umieszczone zostały ozdoby w formie kart z życzeniami od danej klasy. Poza tymi obowiązkowymi elementami oceniono także estetykę i ogólne wrażenie. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania i ostatecznie stwierdziła, że każdej klasie należy się pełna pula punktów do klasyfikacji generalnej międzyklasowej rywalizacji p.n. „Świętujemy z Klasą”.
W świąteczny nastrój z pewnością wprowadziła wszystkich kawiarenka zorganizowana z okazji „Dnia z piernikiem”. Została ona zaopatrzona w ciasto korzenne, makowiec oraz domowe pierniki. Uczniowie w tym dniu przybyli do szkoły w świątecznych ubraniach.
W dniach od 11 do 18 grudnia działała poczta świąteczna. Zaadresowane kartki można było wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.