Gimnazjum zaprasza szóstoklasistów

Już po raz drugi uczniowie klas szóstych trzemeszeńskjch szkół podstawowych mogli uczestniczyć w Drzwiach Otwartych w Gimnazjum w Trzemesznie.

15 kwietnia o godzinie 1100 Dyrektor Sławomir Kupś powitał zebranych w holu szóstoklasistów wraz z ich wychowawcami. Następnie gimnazjaliści oprowadzali swoich przyszłych kolegów po szkole. W korytarzu można było dowiedzieć się o sukcesach uczniów w różnych dziedzinach: naukowych, artystycznych i sportowych. Sala komputerowa prezentowała stronę www Szkoły oraz e-gazetkę "e-trzemeszniaki" redagowaną przez gimnazjalistów z klas drugich. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia chemiczne, które uczniowie wykonywali samodzielnie, korzystając z niewielkiej pomocy swoich straszych kolegów. Szóstoklasiści uczestniczyli także w krótkiej lekcji języka angielskiego, w trakcie której wykorzystano tablicę interaktywną oraz obejrzeli filmy wyreżyserowane i nagrane przez gimnazjalistów w ramach różnych projektów. W trakcie "wędrówki" po przyszłej szkole goście ze SP nr 1 i SP nr 2 odwiedzali przygotowaną specjalnie dla nich kawiarenkę. Tutaj mogli zjeść coś słodkiego i dowiedzieć się o działalności Samorządu Uczniowskiego.

Na zakończenie przewodniczący odebrali podziękowania za aktywny udział w Drzwiach Otwartych a wychowawczynie otrzymały wiosenne tulipany. Sądząc po reakcjach uczniów, przyszła szkoła spodobała im się.

Koordynatorem organizacji Drzwi Otwartych była pani Iwona Łaniecka-v.Gierschewski. Bardzo dużo zaangażowania wykazali: Maciej Adamski, Aleksandra Bilelak, Anna Kaczmarek, Dorota Kaniewska, Alicja Michalik, Agnieszka Nowicka, Tatevik Petrosyan-Chudzińska, Roman Popielarz, Aldona Siwińska, Marzena Stankowska, Kamila Wesołowska.

Autor arykułu: Iwona Łaniecka-v.Gierschewski