III EDYCJA "EKO ZBIERACZA" oraz "EKO KLASY"

W roku szkonym 2014 / 2015 rozpoczynamy III edycję międzyklasowego konkursu ekologicznego o indywidualny tytuł "EKO ZBIERACZA" oraz o klasowy tytuł             "EKO KLASY".

Uczniowie indywidualnie mogą gromadzić punkty (pochały) poprzez:

- zbiórkę surowców wtórnych

- udziałw w różnych konkursach i turniejach ekologicznych

- udzaiał w Szkolnym Kole Ekologicznym EKOPUSZEK

- indywidualna pomoc opiekunom Szkolnego Koła Ekologicznego

W bieżącym roku szkolnym zbierane będą następujące surowce wtórne:

• makulatura - 2 kilogramy
  • wszelkiego rodzaju nakrętki plastikowe ( PET) - 30 sztuk
  • różne baterie - 20 sztuk
  • płyty CD / DVD - 10 SZTUK
  • Ładowarki telefoniczne, od sprzętu SGD / RTV lub samochodowe - 1 sztuka
  • pendrivy - 1 sztuka
  • telefony komórkowe  - 1 sztuka
  • drobny sprzęt elektroniczny lub AGD / RTV.

Surowce zważone, policzone oraz opisane (imię i nazwisko, klasa ucznia ), można zostawiać w świetlicy szkolnej oraz u p. Magdaleny Krzyżaniak - Świątek.

W każdym miesiącu przeprowadzane będą również różnego typu międzyklasowe konkursy o tematyce ekologicznej zgodne z kalendarzem ekologicznym.

- sprzątanie świata
- pierwszy dzień jesieni (przebranie klas w kolory żółto – pomarańczowo – brązowe)
- zbiórka owoców leśnych (kasztany, orzechy oraz żołędzie) dla zwierzą na zimę.
- zbiórka owoców leśnych (kasztany, orzechy oraz żołędzie) dla zwierząt na zimę
- zbiórka karmy suchej i mokrej oraz kocy, smyczy i kagańców dla psów i kotów ze schroniska w Gnieźnie.
- praca plastyczna – plakat informujący o szkodliwości tytoniu dla organizmu
Grudzień
- praca plastyczna – plakat informujący o odnawialnych i nieodnawialnych źródłach energii
- międzyklasowy konkurs ekologiczny
- sprzedaż wegetariańskich sałatek lub kanapek
Marzec
- dzień wody oraz Ochrony Morza Bałtyckiego (przebranie klas w kolorze niebieskim)
- praca plastyczna – plakat z okazji Dnia Ziemi
Maj
- praca plastyczna – przyozdobienie klas niezapominajkami oraz rysunkami bociana białego
- przygotowanie letnich bukietów kwiatów..

Społeczność uczniowska Gimnazjum bierze udział w następujących całorocznych projektach ekologicznych:

• XIX edycja programu "Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe" Fundacji RECAL
  • "OŻYWIĆ POLA" - program aktywnej edukacji ekologicznej "Łowca Polskiego"
  • "Stań Po Zielonej Stronie Mocy" - akcja ekologiczna, której organizatorem jest firma Slam Poland z Ostrowa Wielkopolskiego
  • XX edycja powiatowego konkursu ekologicznego pod patronatem min Starostawa Powiatowego w Gnieźnie.