Junior Media

O naszej e - gazetce

Funkcjonuje ona na platformie internetowej Junior Media służącej do tworzenia gazet. Jest to projekt edukacyjny pod patronatem gazet regionalnych, w naszym przypadku patronem jest poznański „Głos Wielkopolski”. Budowana jest na makietach dzienników regionalnych, dzięki czemu ma podobny układ i czcionkę.
Pierwotnie powstała w roku szkolnym 2011/12 jako realizacja projektu gimnazjalnego i zatytułowana była „Trzemeszeński Gimnazjalista”. Po zrealizowaniu projektu postanowiliśmy kontynuować wydawanie gazetki. W następnych latach do redakcji dołączali kolejni uczniowie. W roku 2012/13 redakcja ogłosiła konkurs na tytuł gazetki, w wyniku którego zmieniono nazwę na „e - trzemeszniaki”.
Od początku swego istnienia, zgodnie z opisem gazety, informuje ona o wszystkim, co dotyczy naszych gimnazjalistów. Wywiady przeprowadzane są uczniami, prezentowane są prace literackie i plastyczne naszych gimnazjalistów, fotografie prezentują wydarzenia, w których braliśmy udział. O zamieszczanym materiale decyduje redakcja, którą obecnie stanowią: Weronika Choniej, Diana Staszewska, Igor Matuszyński, Jakub Przybylski, Jagoda Woźniak, Krystian Staszewski, Zofia Hartwich, Nelly Wesołowska, Dominika Szambelan.

Opiekunem gazetki jest Iwona Łaniecka - von Gierschewski.

 

Zapraszamy do czytania. Wejdź na stronę http://www.juniormedia.pl/junior-gazety i odszukaj naszej gazety "e-trzemeszniaki".