Pierwsza pomoc na godzinie wychowawczej

8  grudnia 2017r. uczniowie klasy II C uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zasad zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych .

Zajęcia odbyły się w ramach godziny wychowawczej. Inicjatorami spotkania byli rodzice oraz wychowawca klasy Aldona Siwińska. Szkolenie przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia pod Żaglami - p. Włodzimierz Losik i p. Rafał Białek oraz uczennice naszej szkoły - Martyna Wekwerth i Jagna Jatczak, którym serdecznie dziękujemy za poświęcenie swojego czasu i podzielenie się wiedzą oraz doświadczeniami.

Ta niecodzienna forma edukacji bez wątpienia przyczyniła się do wzrostu świadomości młodzieży na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności spoczywającej na każdym z nas  w sytuacjach zagrożenia życia drugiego człowieka.

Autor: A.Siwińska